Blog

Bizden Haberler

Palet Taşıma Konveyör Uygulaması

Tarih Kasım 27, 2013 | Kategori : Blog

Aynı doğrultuda ilerleyen 2,3,4,…. sıra zincirlerin motor ve redüktör yardımıyla konveyör ün zincirlerine monte edilen kulaklar ile üzerine uygun bir dizaynla taşıyıcıya bağlanması ile yapılan konveyör tipidir.

Taşınacak yük ağır olduğunda  ve malzemenin oturma yüzeyi özel şekil gerektirdiğinde veya taşınan ürün altına taşıma tavası yerleştirilemediğinde kullanılırlar. Yüksek ve düşük sıcaklıkta rahatlıkla çalışabilir. Çöp ayrıştırma ve çapak taşımada kullanılan konveyörler özelleşmiş tavalı tip konveyörlerdir. Ağır yüklerde ve zor şartlarda uzun yıllar çalışabilen konveyör çeşididir. Uzun sistemlerde ortam şartlarına göre özel otomatik yağlayıcılarımız mevcuttur. Artı maliyet getirmesine karşı bakım giderlerini düşürür ve konveyörün ömrünü uzatır.

Palet konveyörler genellikle ağır montaj hatlarında,ağır yük, malzeme taşıma gereken yerlerde kullanılır. Yükün ağırlığına göre taşıyıcı zincir 2-3-4-5 sıra olacak şekilde kullanılır. Konveyör genişlikleri 400mm ile 1800mm arası değişik ölçülerde üretilmektedir. Ağır tiplerde 1200 kg/m taşınabilmektedir.

AKRAS MAKİNA Konveyör olarak yapmış olduğumuz palet taşıma konveyörlerini alttaki resimlerde inceleyebilirsiniz.

palet taşıma konveyör

palet taşıma konveyör

palet taşıma konveyör

palet taşıma konveyör