HABERLER

Bizden Haberler

Spiral Konveyör

Spiral Konveyörler diğer bir bilinen adıyla kule konveyör yenilikçi bir teknoloji temeli üzerine dizayn edilmiştir ve kişilere birçok yeni özellik ve avantajlar sağlamaktadır. Sağladığı teknoloji sayesinde günümüzde Spiral Konveyörler daha az yer kaplama{yer tutma} avantajı ile geleneksel konveyörlerin,  daha hızlı ve emniyetli olması itibarı ile de vinç ve asansör gibi mekanizmaların önüne geçmiştir.

 

Kullanım Alanları: Spiral konveyörler günümüzde kavanozdan tepsiye, şişeden kutuya ambalajlı ya da ambalajsız çok çeşitli ürünlerin taşınmasında; soğuk hava depoları, ekmek soğutma, dondurma ve şok dondurma sistemlerinde ürünlerin yukarı veya aşağı katlara taşınması amaçlı paketleme hatlarında durmaksızın 7/24 çalışmaktadır. Bunların yanı sıra çok katlı üretim ve paketleme hatlarında ve kitlesel üretim yapan fabrikalarda örneğin boş ya da dolu şişe, kavanoz, konserve kabı gibi ürünlerin durmaksızın akışını kısıtlı bir alanda yapma ihtiyacını da son derece efektif {aktif} olarak sağlamaktadır.

 

Avantajları:

1. Sahip olduğu tahrik istemi ve şase, son derece kısıtlı alanlarda uzun hatlar kurulabilmesine olanak sağlamaktadır.

2. Sürekli çalışma durumunda yüksek miktarda ürün akışı ve sağlar zaman kazandırır.

3. Geleneksel konveyörlerin ihtiyaç duyduğunun daha altında bir tahrik gücüne ihtiyaç duyar. Ciddi miktarda bir enerji tasarrufu ve sisteme entegre{monte} olabilme avantajı sağlamaktadır.

4. Belli boyutlara kadar spiral konveyörler işyerinize önceden hazırlanmış ve denenmiş olarak çalışır durumda gelir. Bu durum sizi bir montaj ekibinin yol açacağı ek maliyetten zaman kaybından kurtarır.

5. Çalışma sisteminin doğasından kaynaklanan nedenlerle en ileri teknoloji ve kalitede ürünler kullanılarak imal edilen spiral konveyörlerin bakım ihtiyacı açısından da geleneksel konveyörlere karşı bariz bir üstünlüğü vardır.

Spiral Konveyör

Kule Konveyör

Related Portfolio